Zákon o zbraních

OFFTOPIC a témata mimo kandaulismus a sex
Pravidla fóra
Bavte se o čem chcete, ale buďte slušní a dodržujte pravidla.
Odpovědět
patrikjan
Příspěvky: 42
Registrován: stř 31. kvě 2017 18:48:26
Pár slov o nás: neuvedeno

Zákon o zbraních

Příspěvek od patrikjan »

Co si myslíte o právě schváleným návrhu zákona ohledně zbraní? Mělo by dle vás dojít k odzbrojování obyvatelstva nebo spíš k oslabování podmínek k zisku zbrojního pasu a koupi zbraně?

Já osobně jsem pacifista a humanista, takže se bojím, aby situace nedopadla jako v USA, jsem proti jakémukoli ozbrojování a návrh zákona ve mně vyvolává smíšené pocity.

(Názory všech slušných lidí jsou vítány)
Uživatelský avatar
subkanda
Příspěvky: 2654
Registrován: čtv 24. črc 2014 19:57:50
Pár slov o nás: ...
Můj BLOG: http://kandaulismus.cz/viewtopic.php?t=110

Re: Zákon o zbraních

Příspěvek od subkanda »

1) zbrojni pas neexistuje
2) urcite neodzbrojovat a podminky k ziskani jsou na rozdil od usa kde se zbrane kupiji jako rohliky dostatecne prisne (v me skupine z 20 lidi 3 neudelali, mimochodem straznici mp)

Vysvetleni toho zakona a smernice eu je pro zajemce treba na gunlex.cz
Uživatelský avatar
subkanda
Příspěvky: 2654
Registrován: čtv 24. črc 2014 19:57:50
Pár slov o nás: ...
Můj BLOG: http://kandaulismus.cz/viewtopic.php?t=110

Re: Zákon o zbraních

Příspěvek od subkanda »

Jinak nebyl bych to ja, abych si do tebe nerypnul, protoze te nemam rad, tak jsem moc rad, ze jsi pacifista ;-)
Ale jinak docela zajimave tema, sice sem asi moc nepatri, ale volny pokdc je tu od toho, tak proc ne.
Domkanda
Příspěvky: 1565
Registrován: ned 09. říj 2016 18:28:25
Role ženy: je NORMÁLNÍ
Role muže: je KANDAULISTA
Pár slov o nás: Jsem dominantní kandaulista. Tady nehledáme.
Můj BLOG: http://kandaulismus.cz/viewtopic.php?t=733

Re: Zákon o zbraních

Příspěvek od Domkanda »

Já jsem taky pacifista.
Mám rád mír ve společnosti i ve svém okolí.
A za ten mír jsem ochoten tasit svou zbraň. Naštěstí jsem ještě nemusel.

Ale mám známého který to už vytáhnul. On říká, že naštěstí nestřílel. Já říkám, škoda, že nestřílel.
Jeho přepadení dvěma hajzlíky se slzákem a bejsbolovou pálkou skončilo jejich útěkem, když kámoš vytáhnul kvér a natáhnul závěr
Máme toho dost za sebou. Zajímají mě reálné zkušenosti. Povídky skoro nečtu.
patrikjan
Příspěvky: 42
Registrován: stř 31. kvě 2017 18:48:26
Pár slov o nás: neuvedeno

Re: Zákon o zbraních

Příspěvek od patrikjan »

Domkanda píše:Já jsem taky pacifista.
Mám rád mír ve společnosti i ve svém okolí.
A za ten mír jsem ochoten tasit svou zbraň. Naštěstí jsem ještě nemusel.

Ale mám známého který to už vytáhnul. On říká, že naštěstí nestřílel. Já říkám, škoda, že nestřílel.
Jeho přepadení dvěma hajzlíky se slzákem a bejsbolovou pálkou skončilo jejich útěkem, když kámoš vytáhnul kvér a natáhnul závěr
V tom případě přeci nejsi pacifista, pacifisté odmítají jakékoli násilí.

Jinak s tou střelbou, pokud by tvůj kamarád střílel, byl by určitě odsouzený. Díkybohu měl rozum a nestřílel.
Domkanda
Příspěvky: 1565
Registrován: ned 09. říj 2016 18:28:25
Role ženy: je NORMÁLNÍ
Role muže: je KANDAULISTA
Pár slov o nás: Jsem dominantní kandaulista. Tady nehledáme.
Můj BLOG: http://kandaulismus.cz/viewtopic.php?t=733

Re: Zákon o zbraních

Příspěvek od Domkanda »

Já násilí odmítám. Budu se mu vždy bránit všemi prostředky!

Kdyby jsi měl zbroják, věděl by jsi, že existuje nějaký paragraf o nutné obraně. Což je třeba případ, kdy tě dva přepadnou, postříkají slzákem a útočí na tebe bejsbolkama. To by odsouzený nebyl. Samozřejmě by na ně musel střílet rychle, protože když vytáhl zbraň a natáhnul závěr, dali se okamžitě na útěk a střílet násilníkům do zad bohužel nutná obrana není.

Takže došel domů, zavolal policajty, kteří samozřejmě nikoho nenašli, ve sprše smyl slzný sprej ... ale vlastnictví zbraně ho zachránilo před zlomenými kostmi z přetažení bejsbolkou a následnému odebrání tržby. Což by se asi stalo tobě
Poděkoval mi, protože zbrojní průkaz jsem mu doporučil já.
Máme toho dost za sebou. Zajímají mě reálné zkušenosti. Povídky skoro nečtu.
patrikjan
Příspěvky: 42
Registrován: stř 31. kvě 2017 18:48:26
Pár slov o nás: neuvedeno

Re: Zákon o zbraních

Příspěvek od patrikjan »

Domkanda píše:Já násilí odmítám. Budu se mu vždy bránit všemi prostředky!

Kdyby jsi měl zbroják, věděl by jsi, že existuje nějaký paragraf o nutné obraně. Což je třeba případ, kdy tě dva přepadnou, postříkají slzákem a útočí na tebe bejsbolkama. To by odsouzený nebyl. Samozřejmě by na ně musel střílet rychle, protože když vytáhl zbraň a natáhnul závěr, dali se okamžitě na útěk a střílet násilníkům do zad bohužel nutná obrana není.

Takže došel domů, zavolal policajty, kteří samozřejmě nikoho nenašli, ve sprše smyl slzný sprej ... ale vlastnictví zbraně ho zachránilo před zlomenými kostmi z přetažení bejsbolkou a následnému odebrání tržby. Což by se asi stalo tobě
Poděkoval mi, protože zbrojní průkaz jsem mu doporučil já.
Nutnou obranu znám velice dobře, a velice dobře vím, že trestní soudy v judikatuře rozdělili zbraně do skupin dle míry síly. Obránce tak nemůže použít silnější zbraň než útočník, jinak se jedná o putativní obranu, bohužel. Je to v určitých situacích zvláštní, ale tvůj přítel by použil silnější zbraň a byl by odsouzený
Uživatelský avatar
subkanda
Příspěvky: 2654
Registrován: čtv 24. črc 2014 19:57:50
Pár slov o nás: ...
Můj BLOG: http://kandaulismus.cz/viewtopic.php?t=110

Re: Zákon o zbraních

Příspěvek od subkanda »

Mas spatne informace. Uz davno se vi a vi to i soudy, ze obrana musi byt silnejsi, nez utok. Musi byt ale primerena. Takze kdyz te fackuje stara babicka proto, ze jsi ji nastval, nemuzes ji zastrelit, nebo pouzit teleskop a zlamat ji kosti, kdyz staci chytit ji za ruce a pockat na prijezd policie.
Pokud by babicka mela v ruce nuz, muzes ji dobit. Pokud by mela v ruce cosi co pripomina strelnou zbran, je logicke, ze se nemusis branit holyma rukama a muzes tasit a strilet.
Vlastnictvi zbrane skutecne neznamena, ze clovek je tupe hovado, co strili do zad kazdemu, co ho slovne napadl.
Uživatelský avatar
subkanda
Příspěvky: 2654
Registrován: čtv 24. črc 2014 19:57:50
Pár slov o nás: ...
Můj BLOG: http://kandaulismus.cz/viewtopic.php?t=110

Re: Zákon o zbraních

Příspěvek od subkanda »

jinak asi neznas to porekadlo, ze lepsi je byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi
patrikjan
Příspěvky: 42
Registrován: stř 31. kvě 2017 18:48:26
Pár slov o nás: neuvedeno

Re: Zákon o zbraních

Příspěvek od patrikjan »

Domkanda píše:Já násilí odmítám. Budu se mu vždy bránit všemi prostředky!
Tohle mě celkem zaujalo, mohl bys tu myšlenku nějako rozvést? Takhle to chápu tak, že v krajním případě se budeš bránit násilí násilím. Což je přeci proti smýšlení pacifisty, teda pokud beru pacifistu jako člověka, co absolutně odmítá násilí.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 94 hostů