CENZURA a tresty za kritiku

O kandaulismu, o webu, slovníček pojmů, atd.
Pravidla fóra
Zde není dovoleno zakládat nová témata a diskutovat. Toto forum slouží pouze jako zdroj informací.
Uživatelský avatar
master
Administrátor
Příspěvky: 399
Registrován: stř 09. črc 2014 15:13:12

CENZURA a tresty za kritiku

Příspěvek od master »

Dnešní reakce v deníčku, kde vznikl tento post viewtopic.php?f=30&t=424&start=1260#p50399 byly pověstnou poslední kapkou.

Nově tedy:

nepodložené tvrzení, že je něco vymyšlené = smazání příspěvku a BAN
kritika pravopisu = BAN
nevyžádané urážky v blogu = BAN
odpovědi v seznamce = okamžitě mažu

Rozhodně nemám v úmyslu podporovat zde fejk posty, nebo fotky. Pokud někdo ví, že fotka je stažena z netu, ať to napíše, ale s důkazem (odkaz na foto, stránku, apod.) Pokud někdo někoho obviní z fejku a nepodloží své tvrzení důkazem, bude banován.
Důkaz není - "myslím si", nebo "nepřipadá mi to možné".
Administrátor webu kandaulismus.cz
childe
Příspěvky: 236
Registrován: úte 20. pro 2016 13:52:18

Re: CENZURA a tresty za kritiku

Příspěvek od childe »

Většinu BANů chápu, ale za kritiku pravopisu mi to přijde už trochu moc přísné. Když někdo píše jako by neměl ani základku a někdo ho na to upozorní a schytá za to BAN, to už je dost radikální řešení.
Uživatelský avatar
master
Administrátor
Příspěvky: 399
Registrován: stř 09. črc 2014 15:13:12

Re: CENZURA a tresty za kritiku

Příspěvek od master »

Myslím si, že slušně vychovaný člověk tyto důvody pochopí a sám je respektoval.
Pro ty špatně vychované, co nechápou, raději vysvětlím, abychom předešli dalším zbytečným debatám.

nepodložené tvrzení, že je něco vymyšlené = smazání příspěvku a BAN
Fejky zde samozřejmě nikdo nechce. Na druhou stranu, nikdo si nemá právo hrát na soudce. Spousta příběhů je více, či méně neuvěřitelná. To čemu jeden nevěří, protože to nikdy nezažil, může jinému přijít naprosto běžné. Osočit někoho ze lží a vymýšlení je snadné, ale pokud si dotyčný s příběhem dal práci a osočení je mylné, demotivuje ho to k další tvorbě = to je horší, než dva fejky.
Obrázky to samé. Pokud je nějaký obrázek stažený z netu, není nic snazšího, než dodat odkaz na zdrojovou fotografii.
Různé rozbory, zda dáma na dvou různých fotkách je ta stejná osoba - lidé se s věkem mění, fotky nemusí být ze stejného období a nakonec, nikoho nebude bavit vkládat fotky, aby byly podrobovány detektivním rozborům. Kdo má nutkání neustále hodnotit pravost fotek, doporučuji své schopnosti uplatnit na trhu práce, zde o ně nemáme zájem.

kritika pravopisu = BAN
Pokud máte ambice hodnotit pravopis, ve školství je prý nedostatek kantorů. Také různé agentury zaměstnávají korektory. Pokud Vám jde o blaho webu a vadí Vám autorův pravopis, oslovte jej přes soukromé zprávy a nabídněte mu korekturu obsahu, jistě bude rád. Poukazování na chyby ničemu nepomůže.

nevyžádané urážky v blogu = BAN
Nebudu vysvětlovat, ani se pokoušet o výchovu, hulváty a arogantní jedince odstraním.

odpovědi v seznamce = okamžitě mažu
Do seznamky se vkládá přes odpověď pouze inzerát. Odpovídá se zásadně soukromou zprávou - ikona bubliny u uživatelova jména, případně kliknout na jeho jméno a v profilu najdete odkaz - "poslat zprávu".
Pokud vložíte odpověď, marnili jste čas, protože ji smažu.
Administrátor webu kandaulismus.cz
Uživatelský avatar
master
Administrátor
Příspěvky: 399
Registrován: stř 09. črc 2014 15:13:12

Re: CENZURA a tresty za kritiku

Příspěvek od master »

childe píše:Většinu BANů chápu, ale za kritiku pravopisu mi to přijde už trochu moc přísné. Když někdo píše jako by neměl ani základku a někdo ho na to upozorní a schytá za to BAN, to už je dost radikální řešení.
Jsme na diskuzním fóru. Každý zde prezentuje své názory a fantazie, nejsou to články do novin.
Ty si myslíš, že ten člověk po kritice zajde do knihovny, vypůjčí si učebnice a začne na sobě pracovat? Není jednodušší využít psaného projevu k tomu, abys lépe odhadl, kdo je na druhé straně?

Lidí s otřesným pravopisem je zde naprostá menšina. Pokud tvoří zajímavý obsah, je naprosto zbytečné je znechucovat urážkami. Znám několik opravdu chytrých lidí s dyslexií, kteří vystudovali s jedničkami, ale nedokážou napsat smysluplnou větu bez chyb. Má někdo právo je urážet, že snad nemají ani základku? Pokud takový člověk píše třeba kvalitní povídky, mnohem lepší by bylo, nabídnout mu pomoc s korekturou.
Já osobně se dokážu nad pár hrubek povznést a zážitek ze čtení mi to nekazí.
Pokud to někdo nesnese, může po první chybě přestat číst, nebo s tím zkusit něco udělat. Nejjednodušší je, kliknout na citovat a text pravopisně opravit. Tím jednak upozorní autora a současně přispěje tím, že další lidé si přečtou příběh bez chyb.
Pouhé upozornění ničemu nepomůže.
Administrátor webu kandaulismus.cz
boardx
Příspěvky: 269
Registrován: úte 23. pro 2014 16:07:10
Role ženy: je NORMÁLNÍ
Role muže: nelze jednoduše zařadit
Pár slov o nás: switch - dominant a submisiv v jednom

Re: CENZURA a tresty za kritiku

Příspěvek od boardx »

Rád bych se vyjádřil k pravopisným chybám. Je jasné, že při psaní příspěvků na mobilech se může stát, že nějaká chybka nebo překlep může vzniknout. Mě se to také stává. Pokud narazím na sérii hrubek, už dál ten text nechci číst, odpuzuje mě to. Ale když někdo někoho upozorní na hrubé pravopisné chyby (což nejsou běžné překlepy), je toto snad hrubé porušení slušného chování? Jde o to, že někdy obsahově zajímavý příspěvek psaný kapitálkami bez mezer za čárkami, je takřka nečitelný a také není úplně v souladu se slušným chováním. Pokud na to autora slušně upozorním mám BAN?
nezadany
Příspěvky: 168
Registrován: pát 02. úno 2018 1:57:28
Pár slov o nás: neuvedeno

Re: CENZURA a tresty za kritiku

Příspěvek od nezadany »

boardx píše:Pokud narazím na sérii hrubek, už dál ten text nechci číst, odpuzuje mě to.
Je problém to jednoduše nečíst?
Když se ti nelíbí nějaký obraz, taky jdeš za autorem mu to říct? Co čekáš, že ho pro tebe přemaluje?
boardx
Příspěvky: 269
Registrován: úte 23. pro 2014 16:07:10
Role ženy: je NORMÁLNÍ
Role muže: nelze jednoduše zařadit
Pár slov o nás: switch - dominant a submisiv v jednom

Re: CENZURA a tresty za kritiku

Příspěvek od boardx »

Píšu, že někdy obsahově zajímavý příspěvek........

Samozřejmě to mohu nečíst, ale někdy si to autor příspěvku nemusí uvědomit nebo to zkrátka neví. Řada kolegyň v práce, vysokoškolsky vzdělaných, se divila, když jsem jim vysvětloval, že čárka se píše bezprostředně za slovem a za čárkou je vždy mezera. Typografická pravidla zná málokdo. Shoda podmětu s přísudkem je už jen taková perlička: "Děvčata získaly zlatou medaili..." je běžně slyšet i v TV.
Uživatelský avatar
mywife11
Příspěvky: 455
Registrován: pát 21. zář 2018 9:46:23
Role ženy: RÁDA SE UKAZUJE
Role muže: je CUCKOLD
Pár slov o nás: neuvedeno

Re: CENZURA a tresty za kritiku

Příspěvek od mywife11 »

boardx píše:Píšu, že někdy obsahově zajímavý příspěvek........

Samozřejmě to mohu nečíst, ale někdy si to autor příspěvku nemusí uvědomit nebo to zkrátka neví. Řada kolegyň v práce, vysokoškolsky vzdělaných, se divila, když jsem jim vysvětloval, že čárka se píše bezprostředně za slovem a za čárkou je vždy mezera. Typografická pravidla zná málokdo. Shoda podmětu s přísudkem je už jen taková perlička: "Děvčata získaly zlatou medaili..." je běžně slyšet i v TV.
i jiná zvěrstva :lol: Taky si myslím, že gramatiku nelze trestat, když to nezvládla škola
nezadany
Příspěvky: 168
Registrován: pát 02. úno 2018 1:57:28
Pár slov o nás: neuvedeno

Re: CENZURA a tresty za kritiku

Příspěvek od nezadany »

A ty si vážně myslíš, že můžeš srovnávat kolegy v práci, kteří komunikují třeba se zákazníky s nějakým honičem, co píše povídku? IMHO ti chybí schopnost rozlišit co je podstatné a co ne. Proto souhlasím s tím že to admin takhle pojal, asi to jinak nejde. Taky nechápu proč by se za upozornění na pravopis musel dávat ban, ale jestli to někdo tak hrotí, že píše o někom že je negramot, nebo tady chce po autorech erotických masturbačních fantazií aby věděli co je shoda podmětu s přísudkem, to je silnej tabák :-D
nezadany
Příspěvky: 168
Registrován: pát 02. úno 2018 1:57:28
Pár slov o nás: neuvedeno

Re: CENZURA a tresty za kritiku

Příspěvek od nezadany »

Hej lidi si uvědomte, že ty povídky píšou třeba chlapi co mají 50 roků. 50 roků žijou s tím, že je se domluví a pak je někdo na erotickém portále začne školit z podnětu a přísudku? :-D bych zdrhal jak nejrychleji bych mohl.

Já jsem si tady hrubě špatného pravopisu skoro nevšiml. A když, tak jsem to ignoroval. Jestli s tím má někdo problém, že má chuť začít červeně podtrhávat, pak je to hlavně jeho problém a měl by se asi naučit sebeovládání.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 109 hostů