Rozvodovost stále roste. Proč?

OFFTOPIC a témata mimo kandaulismus a sex
Pravidla fóra
Bavte se o čem chcete, ale buďte slušní a dodržujte pravidla.
Uživatelský avatar
subkanda
Příspěvky: 2654
Registrován: čtv 24. črc 2014 19:57:50
Pár slov o nás: ...
Můj BLOG: http://kandaulismus.cz/viewtopic.php?t=110

Rozvodovost stále roste. Proč?

Příspěvek od subkanda »

Ahoj,
tak jsem zahlédl statistiku rozvodovosti a zježily se mi vlasy na hlavě.

https://www.czso.cz/csu/czso/uhrnna-roz ... -1950-2015

Obrázek



A teď ještě je třeba zmínit fakt, že většina párů dneska žije na hromádce, bez svatby. Takže když se rozejdou, tak v té statistice nemusí být. Čím to proboha je, že před 50 lety to šlo a dnes to nejde? Co se s těmi lidmi stalo?
seedLover
Příspěvky: 1048
Registrován: čtv 11. kvě 2017 15:28:49
Pár slov o nás: neuvedeno

Re: Rozvodovost stále roste. Proč?

Příspěvek od seedLover »

Já si myslím že to je kvůli tomu že dneska se lidi toho tak nebojí, že kdysi to prostě byla ostuda se rozvést a dneska se nad tím nikdo nezastaví, nedívají se na tebe přes prsty když jsi rozvedený. Kdysi byla rozvedená ženská něco méně tak asi hodně jich radši zůlstalo v manželství i když to nebylo ideální.
patrikjan
Příspěvky: 42
Registrován: stř 31. kvě 2017 18:48:26
Pár slov o nás: neuvedeno

Re: Rozvodovost stále roste. Proč?

Příspěvek od patrikjan »

Máš ted liberální svět, víc práv žen, navíc na tuhle statistiku působí to, že se rozvádějí lidi po 15-20 letech manželství, kdy se vzali v mladistvém věku (18-20 let)
BullOlomouc
Příspěvky: 109
Registrován: ned 02. říj 2016 16:10:03
Role ženy: nelze jednoduše zařadit
Role muže: je BULL
Pár slov o nás: V současné době se vyskytuju kolem Žamberka.

Re: Rozvodovost stále roste. Proč?

Příspěvek od BullOlomouc »

Podle mě vysvětlení je docela jednoduché. Ať si to přiznáme, nebo ne. Dneska se dokáží lidé jakž takž uživit, i když nežijou v páru. Dřív to nešlo. Aby se zaplatilo bydlení a všechny výdaje, museli na to být dva.

+ Další věc, že ženy se emancipují a nezastávají role jako dřív. Takže mnoho chlapů si řekne, proč bych s ní vlastně byl? Není lepší šukat různý holky, když žádné jiné výhody to nemá?
Domkanda
Příspěvky: 1565
Registrován: ned 09. říj 2016 18:28:25
Role ženy: je NORMÁLNÍ
Role muže: je KANDAULISTA
Pár slov o nás: Jsem dominantní kandaulista. Tady nehledáme.
Můj BLOG: http://kandaulismus.cz/viewtopic.php?t=733

Re: Rozvodovost stále roste. Proč?

Příspěvek od Domkanda »

Lidi jsou rozežraný, urážlivý, ženský jsou drzý, sociální systém je příliš vymazlený .....
Máme toho dost za sebou. Zajímají mě reálné zkušenosti. Povídky skoro nečtu.
Uživatelský avatar
Sarinka69
Příspěvky: 51
Registrován: pát 21. říj 2016 21:10:12
Role ženy: je HOTWIFE
Role muže: je CUCKOLD
Pár slov o nás: Pokud nás někdo zná, prosím, respektujte nás a naše soukromí, děkujeme. :) Jsem mladá, milá, dominantní (pouze doma a sexuálně), blonďatá, prdelatá HotWife. Hledám jen milence na klasický sex. :) Všechno, co dělám, dělám se souhlasem mého přítele.
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodovost stále roste. Proč?

Příspěvek od Sarinka69 »

Já si myslím, že se to nedá nijak zvšeobecnit, proč se lidé tak rozvádí a rozchází. Faktorů bude nejspíš hodně.
Někteří se rozvedou, protože "už si nerozumí", někteří proto, že si našli "lepšího" partnera, těžko říct. Ale rozhodně je to smutné. A to si ještě musíme uvědomit, že nejen, jak píše subkanda, se rozchází lidé, kteří jsou spolu delší dobu bez svatby, ale i to, že ve statistice nejsou lidé, kteří se rozejdou a nějaký rozvod neřeší, prostě odejdou za jiným. Pár takových lidí sama znám, i moje matka tak dopadla. :?
Uživatelský avatar
kandapraha
Příspěvky: 1159
Registrován: úte 22. črc 2014 15:16:51
Můj BLOG: http://kandaulismus.cz/viewtopic.php?t=18
Bydliště: Praha

Re: Rozvodovost stále roste. Proč?

Příspěvek od kandapraha »

Bylo by zajímavé, kdyby v té statistice byly i důvody ;) To bych si fakt rád přečetl.
Uživatelský avatar
subkanda
Příspěvky: 2654
Registrován: čtv 24. črc 2014 19:57:50
Pár slov o nás: ...
Můj BLOG: http://kandaulismus.cz/viewtopic.php?t=110

Re: Rozvodovost stále roste. Proč?

Příspěvek od subkanda »

patrikjan píše:Máš ted liberální svět, víc práv žen, navíc na tuhle statistiku působí to, že se rozvádějí lidi po 15-20 letech manželství, kdy se vzali v mladistvém věku (18-20 let)
Asi záleží na tom, jak je ta statistika myšlena. Nerozumím úplně té poznámce pod grafem. Ale když se nad tím zamyslíš, tak ti lidi se přece brali i před rokem 50. Takže logicky i v roce 51 by byl dostatek adeptů k rozvodu po dvaceti letech manželství. Ale evidentně tomu tak nebylo. Ani nárůst počtu obyvatel jsem nezaznamenal, údajně spíš vymíráme, tak nevím.
seedLover
Příspěvky: 1048
Registrován: čtv 11. kvě 2017 15:28:49
Pár slov o nás: neuvedeno

Re: Rozvodovost stále roste. Proč?

Příspěvek od seedLover »

Protože lidi jsou na jednu stranu hodně odvázaní ale přitom hodně majetničtí. Jsou to žárlivci. A holky mají dnes volnější mravy a chtějí si užívat a místo aby si našly cuckolda, tak se musí po letech rozvádět s majetnickým násilníkem a žárlivcem. Přitom monogamie jde proti přírodě a je normální, že žena má více mužů
patrikjan
Příspěvky: 42
Registrován: stř 31. kvě 2017 18:48:26
Pár slov o nás: neuvedeno

Re: Rozvodovost stále roste. Proč?

Příspěvek od patrikjan »

seedLover píše:Protože lidi jsou na jednu stranu hodně odvázaní ale přitom hodně majetničtí. Jsou to žárlivci. A holky mají dnes volnější mravy a chtějí si užívat a místo aby si našly cuckolda, tak se musí po letech rozvádět s majetnickým násilníkem a žárlivcem. Přitom monogamie jde proti přírodě a je normální, že žena má více mužů
A naopak to taky platí? ;)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot], Zubejda a 59 hostů